Ogłoszenia 9.12.2018 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary wrzucone do puszki przed kościołem są przeznaczone na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Dzisiaj odbędą się w naszym Kościele obchody 76 Rocznicy Wysiedleń i Pacyfikacji Ludności Naszej Gminy Nielisz. Msza Święta rozpocznie się o godz. 11.

3. W najbliższą środę – 12.12 rozpoczną się w Naszym Kościele rekolekcje Adwentowe. Msze Święte z Naukami Rekolekcyjnymi w środę i w czwartek o godz. 11, 15.30 – dla dzieci i 17. Spowiedź w czwartek przed Mszami Świętymi.

4. Wójt Gminy Nielisz, Właściciele Hotelu „Marina” i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają nas na „Wigilię Nieliską” w najbliższą niedzielę 16.12 na godz. 13 na plac koło remizy OSP w Nieliszu.

5. W ostatnią niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Zapoznałem Przedstawicieli wiosek należących do naszej Parafii z pracami gospodarczymi przeprowadzonymi w ostatnich miesiącach przy naszym kościele i wydatkami. Radni zadecydowali że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków w najbliższych tygodniach i przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na remont schodów przed kościołem i tzw. udział własny potrzebny do planowanej termomodernizacji naszego kościoła i plebanii.  Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczną prośbą o życzliwą pomoc finansową na te ważne i bardzo potrzebne inwestycje. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych hojną ofiarę na potrzeby Parafii, podobnie przy okazji wizyty kolędowej na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten szlachetny cel.

6. W zakrystii można nabyć świece Caritasu –  „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”  po 6 zł i Kalendarze Maryjne.

7. Za sprzątanie naszego kościoła  serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin z Wólki Złojeckiej.  W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła przed Rekolekcjami we wtorek bardzo proszę następną grupę Rodzin z Wólki Złojeckiej.

8. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoja wiedzę religijną.