Ogłoszenia 26.06.2016 – XIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę czerwca. Po Sumie przed Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ojciec Święty Franciszek przebywa w Armenii. Wspierajmy Go swoimi modlitwami.

2. W najbliższą środę (29.06) będziemy przeżywali Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9 i 11. Ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W najbliższy piątek (1.07) i sobotę (2.07) odbędą się Uroczystości Odpustowe w Krasnobrodzie połączone z 50 Rocznica Koronacji Cudownego Obrazu Pani Roztocza.

4. Najbliższy piątek – to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30, a Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.

5. Najbliższa sobota – to I Sobota Miesiąca lipca. Msza Święta do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 18.

6. Najbliższa niedziela – to I Niedziela Miesiąca lipca. Po Mszach Świętych przed Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanie do Krwi Pana Jezusa. Ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego.

7. Zakończył się Rok Szkolny i rozpoczęły się wakacje. Dzieci, młodzież i wszystkich przebywających na terenie naszej Parafii serdecznie zapraszam w każdą niedzielę na Msze Święte o godz. 9 i 11.

8. Zapowiedzi przedślubne – druga:

Grzegorz Śliwa – kawaler z Krzaka z Laurą Surma – panną z Wólki Nieliskiej .

Pierwsza: Emil Złomańczuk – kawaler ze Złojca z Dorotą Bartnik – panną z Deszkowic.

9. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

10. Za kwiaty dziękuję Nowożeńcom, a za sprzątanie naszego kościoła Paniom z Wólki Złojeckiej – Bóg zapłać. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny z Wólki Złojeckiej.

11. W 1993 roku kiedy proboszczem w Złojcu był ks. Błażej Górski Parafianie ufundowali dzwony: „Chrystus Król” o wadze 280 kg i „Maryja” o wadze 150 kg. W ostatnim tygodniu dzięki ofiarom Rodziców młodzieży bierzmowanej i Rodziców dzieci I komunijnych zamontowano przy tych dzwonach napędy elektryczne i po 15 latach przerwy znowu możemy słuchać tych dzwonów rano, w południe i wieczorem kiedy wzywają nas do modlitwy za Żywych i Zmarłych, a w dni powszednie, w niedziele i święta przypominają o Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele.