Ogłoszenia 24.04.2016 – V Niedziela Wielkanocy

Na prośbę Ojca Świętego Franciszka dzisiaj do puszek przed kościołami są zbierane ofiary na potrzeby Kościoła na Ukrainie

1. W najbliższą sobotę – 30.04 nasz Ksiądz Biskup Marian Rojek będzie obchodził Imieniny, serdeczną modlitwą wspierajmy Dostojnego Solenizanta.

2. W najbliższą  sobotę  (30.04) – młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała egzamin dopuszczający do przyjęcia tego Sakramentu. Spotkanie o godz. 18.

3. Najbliższa niedziela to Pierwsza Niedziela Maja. Po Mszach Świętych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewali Litanię Loretańską do NMP, a po sumie będzie spotkanie Kółek Różańcowych.

4. Zgodnie z polską tradycja w maju i w czerwcu modlimy się o szczęśliwe zbiory i Błogosławieństwo Boże w pracach polowych, uczestnicząc w Nabożeństwach Poświęcenia Pól. W najbliższa niedzielę 1.05 Poświęcenie Pól w Zarudziu. Początek Procesji Błagalnej przy Krzyżu na Starej Wsi  o godz. 16, później Msza Święta przy Kapliczce koło boiska sportowego. Proszę przyjechać po krzyż, sztandary i obraz. Za dwa tygodnie – 8.05 Poświecenie Pól na Wólce Złojeckiej.

5. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”. Redakcja innego Miesięcznika Katolickiego wydawanego w Katowicach „Mały Gość Niedzielny” przysłała egzemplarze reklamowe, które  są wyłożone na stoliku pod chórem i można je zabrać do domu przejrzeć, później  przynieść  z powrotem do kościoła i ewentualnie zapisać się na następne egzemplarze.

6. Zapowiedzi przedślubne drugie:

Daniel Soboń – kawaler ze Złojca z Izabelą Koczurko – panną z Siedlimowic, diecezja w Świdnicy.

Kamil Brzyski – kawaler z Lubyczy Królewskiej z Elżbietą Pańczyk – panną ze Złojca.

7. Za kwiaty i sprzątanie naszego kościoła w ostatnich tygodniach serdecznie dziękuję Rodzinom z Zarudzia Starej Wsi i Kolonii, a w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę pierwszą grupę Rodzin z Wólki Złojeckiej.

8. W ostatnim tygodniu trwały prace przy układaniu kostki brukowej na cmentarzu, za materiały zapłaciłem 4430 zł.

9. Urząd Gminy w Nieliszu informuje, że w najbliższym tygodniu będzie przeprowadzany remont mostu na rzece Łabuńce i dojazd do Wólki Złojeckiej będzie tylko od strony Białobrzeg.