Ogłoszenia  14.12.2014 – Trzecia Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Radości (kolor szat liturgicznych jest różowy) bo Pan jest już blisko i rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. W najbliższą niedzielę (21.XII) ofiary położone na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

3. W najbliższą niedzielę (21.XII) Przedszkole z Krzaka organizuje zbiórkę na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych. Przed naszym kościołem odbędzie się Kiermasz Ozdób Świątecznych, z którego dochód będzie przeznaczony na terapie tych Chorych Dzieci.

4. Wójt Gminy Nielisz, Gminny Ośrodek Kultury i Hotel Marina zapraszają nas na Spotkanie Wigilijne w najbliższą niedzielę (21.XII) – plac przed remizą OSP w Nieliszu  godz. 13.

5. W ostatnim tygodniu poświęciłem opłatki które nasi Radni Parafialni zanoszą do domów naszych Parafian. Radni zadecydowali, że ofiary zbierane od Naszych Parafian przy okazji roznoszenia opłatków w najbliższych tygodniach i przy okazji wizyty kolędowej będą przeznaczone na układanie kostki brukowej na alejkach cmentarza. Zwracam się w imieniu Radnych Parafialnych do Naszych Parafian z serdeczna prośbą o życzliwą pomoc finansową na tę ważną i bardzo potrzebną inwestycję. Przy roznoszeniu opłatków nie płaci się za opłatek, ale składa się przy tej okazji na ręce Radnych Parafialnych konkretną ofiarę na brukowanie alejek naszego cmentarza, podobnie przy okazji wizyty kolędowej na ręce Księdza Proboszcza poszczególne Rodziny i Starsze i Młodsze z naszej Parafii będą mogły złożyć swoje ofiary na ten bardzo ważny cel.

6. Za sprzątanie naszego kościoła serdecznie dziękuję kolejnej grupie Rodzin z Zarudzia. W najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następną grupę Rodzin z Zarudzia.

7. Zachęcam do nabycia i przeczytania Tygodnika „Niedziela”. Nasza Parafia otrzymuje co tydzień 10 egzemplarzy tego tygodnika, 3 egzemplarze są systematycznie nabywane (2 Rodziny i ja). Bardzo proszę by znalazły się w naszej Parafii jeszcze inne Rodziny, które zapisałyby się na systematyczne nabywanie co tydzień tej katolickiej gazety. Adwent i zima – to bardzo dobry czas by przez czytanie prasy katolickiej pogłębiać swoją wiedzę religijną.

8. Można nabyć Świeczkę Wigilijną w zakrystii po 5 zł.