Ogłoszenia  21.04.2014 – Poniedziałek Wielkanocny

1. Dzisiaj ofiary położone na tacę są przeznaczone na potrzeby KUL u.

2. Najbliższa niedziela 27.04 – to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po pierwszej Mszy Świętej (ok. godz. 10) z naszego kościoła wyruszy na cmentarz procesja w intencji błagalnej o Miłosierdzie Boże dla Zmarłych tam spoczywających. Na wspólną modlitwę zapraszam Rodziny, których Zmarli spoczywają na naszym cmentarzu. Po Świętach Bożego Narodzenia i po ostatnich Świętach Wielkanocnych w naszych domach pozostały świeczki – „wigilijne i paschalne”. Te świeczki należy przynieść na cmentarz i w najbliższą niedzielę zapalimy je na grobach Naszych Zmarłych. W najbliższą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Caritas.

3. W najbliższą niedzielę 27.04 w Rzymie Ojciec Święty Franciszek wyniesie na ołtarze i ogłosi Świętym Jana Pawła II. Za pośrednictwem telewizji będziemy mogli uczestniczyć duchowo w tych Obrzędach.

4. W macierzystej parafii w Nieliszu Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Wojciecha odbędzie się w poniedziałek 28.04 Msza Święta na cmentarzu w sobotę – 26.04 o godzinie 10.

5. Po Świętach Wielkanocnych serdecznie dziękuję za życzliwą pomoc: Pani Teresie Matejek, Pani Katechetce, Panu Organiście, Panu Kościelnemu z Żoną, Panu Tadeuszowi, lektorom i ministrantom. Szczególnie dziękuję naszym Strażakom z Wólki Złojeckiej, z Krzaka, z Zarudzia i ze Złojca za wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa i za obsługę Procesji Rezurekcyjnej. Dziękuję za produkty żywnościowe przyniesione na plebanię.

6. Zachęcam do nabycia i przeczytania ostatniego numeru Tygodnika „Niedziela”.

7.  Za dwukrotne sprzątanie naszego kościoła w ostatnim tygodniu dziękuję Rodzinom z Wólki Nieliskiej. A w najbliższym tygodniu o posprzątanie naszego kościoła bardzo proszę następne Rodziny  z Wólki Nieliskiej.